Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Lean manažment 2017

Lean manažment 2017

Ako dostať firmu do skvelej formy

16. - 17. február 2017 | Hotel Yasmin, Košice

Minulé podujatia zo série Lean manažment

Konferencia zameraná na uplatnenie Lean metód v praxi a v rozličných odvetviach vstupuje do 2. ročníka. Opäť predstaví prístupy v konkrétnych firmách – aké výzvy riešili, čo predchádzalo rozhodnutiu, výber z viacerých alternatív, prekážky, ktorým museli čeliť a aké výsledky napokon dosiahli. Stretneme sa opäť v Košiciach, takže reč bude najmä o úspešných riešeniach firiem z východného Slovenska, hoci záber konferencie je oveľa širší. Pripravili sme pre vás viacero noviniek, workshopy a semináre, ako aj návštevy priamo v závodoch – príležitosť zoznámiť sa s Lean riešeniami v reálnej prevádzke.

16. február 2017

Lean zo všetkých strán

V slovenských podnikoch nie je Lean žiadnou novinkou, no ani úplne zabehnutou praxou. Ako hodnotia experti a konzultanti jeho uplatnenie a úroveň na Slovensku a v okolitých krajinách? Akými skúsenosťami sa inšpirovať a čomu sa radšej vyhnúť? A aký je vzťah Leanu k novým digitálnym technológiám, ktoré sú základom Priemyslu 4.0?

Lean je zdravý rozum

Zvykne sa vravieť, že Lean nie je nič viac ako zdravý sedliacky rozum. Ale aj ten treba vedieť používať. Lean ponúka rad nástrojov, vhodných pre rôzne ciele a situácie. Ako ich využiť a ako odmerať ich prínos a výkon? Potrebujete znížiť náklady, zlepšiť procesy alebo kvalitu? Zoznámite sa s konkrétnymi príkladmi, pri ktorých sa hodnotené parametre zlepšili niekedy aj o desiatky percent.

Lean je aj kultúra

Ako využiť vedomosti a tvorivosť ľudí v Lean manažmente? Ako ich motivovať, aby prijali zmeny pri zavádzaní Leanu a najmä – aby ich neskôr udržali? Najlepšou cestou je zapojiť ich do hľadania riešení a zdrojov na zlepšovanie. Aké sú princípy koučovania ľudí podľa Lean princípov, aby si zlepšovali dôležité „mäkké“ zručnosti a prichádzali so zlepšovacími návrhmi? A čo s neprispôsobivými pracovníkmi?

Lean preniká úplne všade

Z výroby Lean nástroje presahujú do ostatných úsekov firmy, najmä do podporných činností. Ako prvé sú na rade servis, logistika či nákup. Je to nevyhnutné – administratívne procesy tvoria takmer dve tretiny priebežnej doby výroby. Aké sú skúsenosti z implementácie Leanu v administratíve?

Lean v malých sériách

Lean manažment sa síce zrodil v automobilkách, ale nie je určený len pre veľkosériových producentov. Mnohé nástroje možno uplatniť aj v kusovej výrobe, niektoré vznikli špeciálne pre tieto prípady. A ako postupovať v malých firmách a prevádzkach, kde si nemôžu dovoliť zamestnať Lean experta? Dozviete sa rady, ako to zvládnuť vlastnými silami a vyhnúť sa začiatočníckym chybám.

Lean v nevýrobnom biznise

Dokážu Lean nástroje zvyšovať produktivitu aj v nevýrobných odvetviach? Šíria sa vo finančníctve, využívajú ich IT firmy, dokonca aj nemocnice. Lean manažment pomáha maximalizovať hodnotu pre zákazníka, pričom minimalizuje zbytočné, neefektívne aktivity a postupy. Princípy sú rovnaké, len nástroje v „nevýrobe“ sú trochu iné. Je pravda, že Lean je v tejto sfére len v začiatkoch, o to cennejšia bude výmena skúseností.

17. február 2017

Exkurzie do vybraných podnikov spojené s workshopmi (s limitovaným počtom účastníkov)

 • Embraco Slovakia, Spišská Nová Ves

 • Tatravagónka, Poprad

 • WHIRLPOOL SLOVAKIA, Poprad

Prihláste sa

 1. Od manažéra k lídrovi 2017
  18. september 2017
 2. Športový manažment 2017
  21. september 2017
 3. Komunálny manažment 2017
  26. september 2017
 4. Personálny manažment 2017
  03. - 04. október 2017
 5. Národné fórum produktivity 2017
  11. - 12. október 2017

Partneri

Organizačný garant

Odborný garant

Usporiadateľ

Špeciálny partner

Partneri

Mediálni partneri

Produkčný partner

Kontakt

Nina Dzedzinová
email: nina.dzedzinova@newsandmedia.sk

News and Media Holding a.s.
TREND konferencie
Bajkalská 19B
832 15 Bratislava 2
tel: (02) 3213 1212

Tento web používa cookies