Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Zdravotnícky manažment 2015

Zdravotnícky manažment 2015

Seriál, ktorý len tak neskončí

14. - 15. október 2015 | NH Gate One, Bratislava

Minulé podujatia zo série Zdravotnícky manažment

Zdravotníctvo zostáva najväčším rizikom verejných financií a naďalej generuje straty. Je to dôsledok „nesystému“, s ktorým sa už bezvýsledne trápili viaceré vlády, alebo sa naozaj celý sektor ocitol v rukách neschopných manažérov? Odpoveď môže mnohých nahnevať, a preto sa diskusii radšej vyhýbajú. Lenže bez pomenovania hlavných problémov to v budúcnosti môže vyzerať ešte horšie.      

14. október

Pol roka do volieb

Situácia v slovenskom zdravotníctve sa za ostatné roky podstatne nezmenila. Po vlne korupčných škandálov prichádza ministerstvo s krokmi, ktorými chce tento stav zlepšiť. Pripravuje integrované centrá zdravotnej starostlivosti, ozdravný plán pre štátne nemocnice, stavia novú nemocnicu, chce zakázať zisk zdravotným poisťovniam. Ide len o optické zmeny alebo je to naozaj krok správnym smerom?  

Manažment nemocníc

Manažéri v zdravotníctve to nemajú ľahké. Roky sa čaká na systémové opatrenia, ktoré by do zdravotníctva priniesli stabilné podmienky, vyjasnili toky financií a znížili politické vplyvy. Manažérska snaha o lepšie hospodárenie tak neprináša výsledky, aké by bolo potrebné. Napriek tomu existuje rad príkladov, o ktoré stojí za to sa podeliť, pretože aj v zdravotníctve je efektivita v rukách manažérov. 

Technológie menia zdravotníctvo

Nové technológie ponúkajú zdravotníctvu šancu. Spolu s digitalizáciou menia diagnostiku a liečebné metódy, otvárajú cestu k personalizovanej medicíne. Nejde však len o zobrazovacie technológie, laboratórne vyšetrenia, telemedicínu, nové lieky či nanotechnológie. Virtualizácia a digitálne modely umožňujú optimalizovať procesy a manažment pacienta a vedú k zvýšeniu efektivity o desiatky percent. 

Biznis (takmer) ako každý iný

Zdravotnícke zariadenia môžu byť aj výkonné a efektívne, inak by neboli v hľadáčiku podnikateľských skupín. Dokonca firmy, ktoré napriek problémom podnikajú v zdravotníctve, sú dlhodobo stabilné a majú solídnu reputáciu v očiach verejnosti. Efektivita zdravotníctva je totiž aj proklientsky orientovaná – efektívny lekár sa pacientovi venuje, vylieči ho za čo najkratší čas a v čo najvyššej kvalite.

15. október

Dve dekády zdravotného poistenia. Pozitíva a negatíva

Čo tlačí poisťovne

Rozsah zdravotnej starostlivosti uhrádzanej z verejného zdravotného poistenia, nízka úroveň konkurencie medzi poisťovňami a pomalý vstup nových hráčov sú problémy, ktoré sa ani za dvadsať rokov existencie zdravotného poistenia nepodarilo vyriešiť. Neustále diskusie o zisku takisto neprispievajú k stabilným podmienkam. Čo motivuje poisťovne podnikať a ako sa chcú odlíšiť? 

Starosti poskytovateľov

Poskytovatelia majú na zdravotné poisťovne ťažké srdce – najväčší podiel zadlženia nemocníc vzniká nedostatočnými platbami, liečba pacientov nemocnice objektívne stojí viac, ako im poisťovňa zaplatí. Tento stav predlžuje oneskorovanie DRG, nový úhradový mechanizmus za výkony by sprehľadnil vzťahy. Rovnako dôležité sú aj zmluvné vzťahy – ich zmyslom je riadiť náklady na zdravotnú starostlivosť, nie zasahovať do poslania lekár a manažmentu nemocníc.   

Zdravotnícky manažment 2014

 1. TREND Regata 2016
  31. máj - 04. jún 2016
 2. Digitálny podnik 2016
  08. - 09. jún 2016
 3. Retail manažment 2016
  09. jún 2016
 4. TREND Marketing Summit 2016
  16. jún 2016
 5. Športový manažment 2016
  27. september 2016

Partneri

Organizačný garant

Generálni partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri

Partner

Produkčný partner

Kontakt

Nina Dzedzinová
email: dzedzinova@trend.sk

News and Media Holding a.s.
TREND konferencie
Tomášikova 23
821 01 Bratislava 2
tel: (02) 2082 2136

Tento web používa cookies