Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Ako prepojiť to, čo nás baví, s tým, čo nás živí

Ako prepojiť to, čo nás baví, s tým, čo nás živí

Recept na sebestačnosť od úspešných žien

22. jún 2017 | NH Bratislava Gate One

Minulé podujatia zo série TREND Semináre

Máte pocit, že vo vašej kariére dozrel čas na zmenu? Ste po materskej dovolenke a rozmýšľate, čo teraz? Chcete začať podnikať a spojiť svoj talent so slušným živobytím? Odpovede na tieto otázky vám poskytne inšpiratívny Seminár pre ženy, ktorý sme pripravili v spolupráci so združením E-ženy. Na stretnutie s vami sa tešia skúsené podnikateľky a konzultantky, ktoré sa pred časom ocitli v podobnej situácii a dnes vám ochotne poradia, ako začať.

Ako prepojiť to, čo nás baví, s tým, čo nás živí

Gabriela Revická, hlavná koordinátorka projektu OZ E-ženy
Existuje spôsob, ako podnikať vďaka svojmu talentu? Ako to vyzerá, keď vám talent zaplatí šeky? Gabriela Revická, spoluzakladateľka projektu E-ženy, online podniká od konca 90. rokov a má za sebou rad úspešných projektov. Prezradí, ako dnes, keď máme toľko nástrojov a metód, ešte jednoduchšie nasledovať svoj talent a hľadať riešenia, ako vďaka nim prosperovať.

Ťaháky pri rozhodovaní

Katarína Serinová, konateľka, KPS Poradenské censtrum s.r.o.
Aká právna forma je pre vaše podnikanie najvhodnejšia? Živnosť, s.r.o., občianske združenie? Aká sú rozdiely a ich výhody a nevýhody? Na čo sa pripraviť z hľadiska odvodov, sústavy účtovania, čo treba sledovať z hľadiska DPH. Ako si vypracovať účinný podnikateľský plán?

Pravidelný príjem z hand made?

Veronika Bošková, autorka, www.handmadepodnikanie.sk
Je úplne jedno, či si chcete len privyrobiť popri zamestnaní či na materskej dovolenke alebo sa chcete vrhnúť sa do podnikania naplno. Hand made sféra je veľmi špecifická a platia v nej úplne iné pravidlá ako v bežnom biznise. Veronika Bošková vytvorila viacero hand made projektov, a keď boli ziskové, zväčša ich predala aj s know-how a ďalej fungujú.

Medzi rodinou a prácou

Andrea Trávničková, koučka, koučing, inšpirácia, komunikácia
V práci pre zamestnávateľa v pracovnom pomere dokážeme často podávať veľké výkony, no v podnikaní sa nám darí už menej. Ako udržať vlastnú bdelosť a dokázať pre seba pracovať s rovnakým efektom? Alebo naopak – ako si udržať osobný priestor a nepreháňať to s podnikaním v domácom prostredí, nájsť rovnováhu medzi prácou a rodinou?

Ako sa stať virtuálnou asistentkou

Bohumila Ďurišová, koordinátorka, Virtuálne asistentky
Keď začíname s podnikaním, často hľadáme spôsob, ako byť v kontakte s podnikateľmi, od ktorých sa môžeme veľa naučiť. Hlavne v úplných začiatkoch prídu vhod informácie od niekoho, kto má teóriu overenú v praxi. Čo tak skúsiť prácu virtuálnej asistentky? Získate skúsenosť, ako efektívne spolupracovať, a navyše užitočný doplnkový príjem.

Inšpiratívne príklady z praxe

Autorky úspešných projektov predstavia svoj biznis a prezradia bohaté skúsenosti, ktoré získali:

  • Miroslava Števková predstaví príklad zdieľaného podnikania Ja spravím i svoj unikátny nápad Záchodový hrdina Pee hero, ktorý má medzinárodný úspech.
  • Majiteľka e-shopu Little Hipster shop Iveta Budayová prezradí jeden vzorec, ktorý ak pochopíte, môžete podľa neho zrealizovať úspešné projekty.
  • Miroslava Kromková a Grétka Pakšiová z bratislavských fitnescentier Fitcurves majú skúsenosti z franchisingu a vedia pomenovať jeho výhody a nevýhody.
  • Daniela Tejkalová opustila svet korporácie, kúpila si koňa a využíva svoj talent. Inšpiratívny príbeh „koučky v sedle“.
  • Mladá lekárka Ivana Jungová, matka štyroch detí, sa venuje sa alternatíve, radí v zdravom životnom štýle a píše knihy pre deti.
  • Psychologička Dáša Polievková takmer celý život pôsobila na vysokých postoch, posledné roky vo veľkej korporácii. Priblíži svoje postrehy a aktuálne pohľady na svet podnikania.

Prihláste sa

Partneri

Organizačný garant

Odborný partner

Mediálni partneri

Kontakt

Nina Dzedzinová
email: nina.dzedzinova@newsandmedia.sk

News and Media Holding a.s.
TREND konferencie
Bajkalská 19B
832 15 Bratislava 2
tel: (02) 3213 1212

Tento web používa cookies