Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Digital Hospital 2017

Digital Hospital 2017

Poľovačka na dáta a procesy

11. apríl 2017 | Hotel NH Gate One, Bratislava

Minulé podujatia zo série Digital Hospital

Niet pochýb, že projekty dvoch nových nemocníc (štátnej a súkromnej) rátajú s najmodernejšou výbavou. Lenže technológia nie je všetko – bez nastavenia procesov a klinických štandardov sa efektivita a kvalita starostlivosti nezlepší ani v hypermodernom prostredí. V tom je príležitosť aj pre zvyšné nemocnice. Staršie budovy síce prinášajú isté obmedzenia, ale vďaka modernizácii „softvéru“ môžu urobiť kvalitatívny skok. Riešením je digitalizácia, ktorá si zároveň vyžaduje racionálnejšie a efektívnejšie procesy.
Konferencia predstaví to najlepšie, čo digitálne technológie ponúkajú pre efektívnu nemocnicu. Ukáže tiež najnovšej možnosti v diagnostike a liečebných postupoch, ako aj v posilňovaní bezpečnosti pacienta.

Dáta sú základ

Digitalizácia generuje obrovské množstvo dát. Na celoštátnej úrovni by ich mal konečne zastrešiť v eHealth, ale dáta sú základom všetkého aj v nemocniciach. Aké konkrétne aplikácie využije v praxi eHealth? S akými riešeniami prichádza NZIS? Disponuje vôbec slovenské zdravotníctvo kvalitnými dátami, aby ich bolo možné využiť na meranie efektívnosti celého systému a jeho zlepšenie? Ako a kde ich získať?

Nové inšpirácie zo sveta

Neexistujú odhady, o koľko predstihol rozvinutý svet v digitalizácii slovenské zdravotníctvo. Roky napokon nie sú až také dôležité – dôležitejšia je snaha inšpirovať sa skúsenosťami zo sveta, ktoré dovolia zlepšiť kvalitu a zároveň aj udržateľnosť systému i zdravotnej starostlivosti.

Konkrétne riešenia a technológie

Aké sú predpoklady digitalizácie nemocnice? Zahŕňa celý komplex riešení s dlhodobým cieľom a využitie moderných technológií ako cloud a Big Data. Pri digitalizácii nemocnice však netreba mať „veľké oči“, stačí začať aj s menšími inováciami. Predstavíme best practices efektívnej správy a inovácií v nemocniciach a na konkrétnych príkladoch ukážeme pozitívny vplyv informatizácie na riadenie nákladov poskytovateľa a zvýšenie spokojnosti pacienta.

Pacient v digitálnom prostredí

Digitálne riešenia prinášajú pridanú hodnotu – nielen v redukcii nákladov, ale zvyšujú výkonnosť oddelení a ambulancií, skvalitňujú medicínsku starostlivosť i bezpečnosť pacienta. Samozrejme, o mnohých veciach rozhodujú finančné možnosti, preto bude zaujímavé diskutovať aj o ekonomickej návratnosti investícií do najnovších technológií. Prinesieme konkrétne ukážky inšpiratívnych inovácií, čiastkových, ale aj revolučných. A skúsime porovnať, kam sa nemocnice v strednej Európe posunuli v digitalizácii oproti vlaňajšej konferencii.

Prekážky modernizácie

Technologický pokrok zrýchľuje modernizačné cykly v medicíne a zdravotná starostlivosť i lekárska prax sa prudko menia. Často rýchlejšie, ako sú nemocnice schopné reagovať. Zdravotnícky sektor je relatívne najmladší a vzhľadom na históriu nemá veľa skúseností s efektívnym prenosom najnovších poznatkov a technológií. Aké sú najväčšie prekážky v prístupoch a myslení zdravotníkov a ako ich prekonať?

Prihláste sa

Partneri

Organizačný garant

Odborní garanti

Generálni partneri

Reklamný partner

Mediálny partner

Produkčný partner

Kontakt

Nina Dzedzinová
email: nina.dzedzinova@newsandmedia.sk

News and Media Holding a.s.
TREND konferencie
Bajkalská 19B
832 15 Bratislava 2
tel: (02) 3213 1212

Tento web používa cookies