Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Digital Hospital 2017

Digital Hospital 2017

Poľovačka na dáta a procesy

11. apríl 2017 | Hotel NH Gate One, Bratislava

Minulé podujatia zo série Digital Hospital

Niet pochýb, že projekty dvoch nových nemocníc (štátnej a súkromnej) rátajú s najmodernejšou výbavou. Lenže technológia nie je všetko – bez nastavenia procesov a klinických štandardov sa efektivita a kvalita starostlivosti nezlepší ani v hypermodernom prostredí. V tom je príležitosť aj pre zvyšné nemocnice. Staršie budovy síce prinášajú isté obmedzenia, ale vďaka modernizácii „softvéru“ môžu urobiť kvalitatívny skok. Riešením je digitalizácia, ktorá si zároveň vyžaduje racionálnejšie a efektívnejšie procesy.
Konferencia predstaví to najlepšie, čo digitálne technológie ponúkajú pre efektívnu nemocnicu. Ukáže tiež najnovšej možnosti v diagnostike a liečebných postupoch, ako aj v posilňovaní bezpečnosti pacienta.

Dáta sú základ

Digitalizácia generuje obrovské množstvo dát. Na celoštátnej úrovni by ich mal konečne zastrešiť v eHealth, ale dáta sú základom všetkého aj v nemocniciach. Aké konkrétne aplikácie využije v praxi eHealth? S akými riešeniami prichádza NZIS? Disponuje vôbec slovenské zdravotníctvo kvalitnými dátami, aby ich bolo možné využiť na meranie efektívnosti celého systému a jeho zlepšenie? Ako a kde ich získať?

Nové inšpirácie zo sveta

Neexistujú odhady, o koľko predstihol rozvinutý svet v digitalizácii slovenské zdravotníctvo. Roky napokon nie sú až také dôležité – dôležitejšia je snaha inšpirovať sa skúsenosťami zo sveta, ktoré dovolia zlepšiť kvalitu a zároveň aj udržateľnosť systému i zdravotnej starostlivosti.

Konkrétne riešenia a technológie

Aké sú predpoklady digitalizácie nemocnice? Zahŕňa celý komplex riešení s dlhodobým cieľom a využitie moderných technológií ako cloud a Big Data. Pri digitalizácii nemocnice však netreba mať „veľké oči“, stačí začať aj s menšími inováciami. Predstavíme best practices efektívnej správy a inovácií v nemocniciach a na konkrétnych príkladoch ukážeme pozitívny vplyv informatizácie na riadenie nákladov poskytovateľa a zvýšenie spokojnosti pacienta.

Pacient v digitálnom prostredí

Digitálne riešenia prinášajú pridanú hodnotu – nielen v redukcii nákladov, ale zvyšujú výkonnosť oddelení a ambulancií, skvalitňujú medicínsku starostlivosť i bezpečnosť pacienta. Samozrejme, o mnohých veciach rozhodujú finančné možnosti, preto bude zaujímavé diskutovať aj o ekonomickej návratnosti investícií do najnovších technológií. Prinesieme konkrétne ukážky inšpiratívnych inovácií, čiastkových, ale aj revolučných. A skúsime porovnať, kam sa nemocnice v strednej Európe posunuli v digitalizácii oproti vlaňajšej konferencii.

Prekážky modernizácie

Technologický pokrok zrýchľuje modernizačné cykly v medicíne a zdravotná starostlivosť i lekárska prax sa prudko menia. Často rýchlejšie, ako sú nemocnice schopné reagovať. Zdravotnícky sektor je relatívne najmladší a vzhľadom na históriu nemá veľa skúseností s efektívnym prenosom najnovších poznatkov a technológií. Aké sú najväčšie prekážky v prístupoch a myslení zdravotníkov a ako ich prekonať?

Prihláste sa

 1. TREND PR Academy 2017
  04. apríl - 06. jún 2017
 2. TREND Sales Academy 2017 - 2. séria
  20. apríl - 04. máj 2017
 3. Právnické fórum 2017
  25. apríl 2017
 4. Právnická firma roka 2017
  25. apríl 2017
 5. HR pre digitálny svet 2017
  25. apríl 2017

Partneri

Organizačný garant

Odborní garanti

Generálni partneri

Reklamný partner

Mediálny partner

Produkčný partner

Kontakt

Nina Dzedzinová
email: nina.dzedzinova@newsandmedia.sk

News and Media Holding a.s.
TREND konferencie
Bajkalská 19B
832 15 Bratislava 2
tel: (02) 3213 1212

Tento web používa cookies