Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Lean manažment 2018

Lean manažment 2018

Lean je stále IN... bude aj v INdustry 4.0?

15. február 2018 | DoubleTree by Hilton, Košice

Minulé podujatia zo série Lean manažment

Nástroje štíhlej výroby v ére digitalizácie

Aká je budúcnosť lean nástrojov? Sú ešte účinným „prostriedkom“ pri optimalizovaní procesov a tvorbe vnútropodnikových produkčných konceptov? Nevytláčajú ich prvky nastupujúceho Priemyslu 4.0, ktoré do popredia posúvajú digitalizáciu? Aké výsledky prinášajú lean nástroje v podporných procesoch a v nevýrobných odvetviach? Tieto a ďalšie otázky zodpovie konferencia Lean manažment 2018. Už tretí ročník tohto výnimočného podujatia opäť vytvorí široký priestor na výmenu názorov expertov a manažérov z významných výrobných podnikov i ďalších firiem.

Lean v digitálnom prostredí

Aký je vzťah leanu a Priemyslu 4.0? Zostane základným stavebným kameňom výrobného manažmentu aj v nastupujúcej „digitálnej ére“? Kde si v „digitálnom dvojčati“ celého podniku nájdu miesto prvky, nástroje a metódy štíhlej výroby? Nájde sa vzájomné prepojenie, či dokonca synergia? Podarilo sa už nástroje leanu implementovať v digitálnych funkciách?

Naozaj nesmrteľné metódy?

Skutočne sa continuous improvement vo výrobe nikdy nekončí? Možno vôbec potenciál lean techník „vyčerpať“, kam sa ešte dokážu posunúť a kde nanovo zakoreniť? Ukážeme praktické príklady firiem, ktoré výrazne implementovali štíhle metódy a vďaka nim dlhodobo dosahujú výsledky. Výkonnostná krivka vo výrobe sa však už pomaly vyčerpáva. Firmy preto hľadajú uplatňovanie týchto metód aj v „nevýrobných prostrediach“, akými sú údržba, administratíva či logistika a nákup.

Kto je úspešný lean manažér

Stále ešte treba presviedčať ľudí o nevyhnutnosti nasadzovať lean techniky a nástroje? Akú rolu majú dnes lean manažéri v podnikoch, akým aktuálnym výzvam musia čeliť a ako sa mení ich náplň práce? Má slovenský priemysel dostatok lean lídrov a lean tool expertov? Ako sa pripravujú na nové úlohy a čo odporúčajú svojim kolegom?

Lean už prenikol skoro všade

Lean techniky a metódy sú rôzne a pri uplatnení v rôznorodých prostrediach prinášajú rozličné benefity. Ako nájsť a „napasovať“ tie najčinnejšie? Dnes sa treba aj viac rozhliadnuť – presunúť sa od výroby do iných prostredí a využiť metódy office floor management, valeu stream mapping, value design... Konferencia prinesie inšpirácie aj z úplne nevýrobných oblasti, akými sú IT, zdravotníctvo, bankovníctvo či štátna správa.

Fotogaléria z minulého ročníka 

Lean manažment, Ako dostať firmu do skvelej formy, 16.-17. február 2017 Lean manažment, Ako dostať firmu do skvelej formy, 16.-17. február 2017 Lean manažment, Ako dostať firmu do skvelej formy, 16.-17. február 2017 Lean manažment, Ako dostať firmu do skvelej formy, 16.-17. február 2017 Lean manažment, Ako dostať firmu do skvelej formy, 16.-17. február 2017

Prihláste sa

Partneri

Organizačný garant

Odborný garant

Usporiadateľ

Špeciálny partner

Reklamný partner

Partneri

Mediálni partneri

Kontakt

Daniel Pšenák
email: daniel.psenak@newsandmedia.sk

News and Media Holding a.s.
TREND konferencie
Bajkalská 19B
832 15 Bratislava 2
tel: (02) 3213 1222

Tento web používa cookies