Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Logistika a doprava 2018

Logistika a doprava 2018

Čo potiahne dopravu a logistiku do budúcnosti?

12. jún 2018 | Radisson Blu Carlton Hotel, Bratislava

Minulé podujatia zo série Logistika a doprava

Turbulentné zmeny v doprave a logistike nepoľavujú. Pokračujú nové európske legislatívne zmeny, industriálny trh naberá na dynamike, inovácie v logistike sú už jej prirodzenou súčasťou. Aká je aktuálna situácia v doprave a logistike a akým výzvam budeme v najbližšom období čeliť? Čo bude agregovanou hnacou silou pre tieto odvetvia do budúcnosti? Na to odpovie druhý ročník TREND konferencie Logistika a doprava.

Blok 1: Dopravcovia na križovatke

V rámci zabezpečenia efektívneho transportu už v procese rozhodovania nezohráva samotnú úlohu len prepravná vzdialenosť, ale aj dostupné prepravné prostriedky, ako aj legislatívne podmienky ovplyvňujúce ich použitie. Okrem legislatívy zohráva ešte dôležitú úlohu aj samotná infraštruktúra. V procese rozhodovania sa spoločnosti musia zaoberať kombináciou dostupnej infraštruktúry, geopolitických zmien, národných a nadnárodných legislatív.

Akým problémom aktuálne čelia rôzne formy dopravy? Ktorá z nich v rámci regulácií bude v budúcnosti najúspešnejšou? S akými zmenami sa stretávajú dopravcovia, čo na Slovensko priniesol v závere roka prvý vlak s kontajnermi z Číny a akú úlohu zohráva letecká forma prepravy? Pomáhajú spoločnostiam prepravné burzy?

Blok 2: Má Slovensko dostatočný počet skladov a hál?

Vo vzťahu k zastavanej ploche je industriálny trh v ostatnom období najrýchlejšie rastúcim trhom na Slovensku. Pri dopravných uzloch vznikajú stále nové a nové logistické centrá. Trend podporuje nielen pozitívny vývoj v automobilovom segmente, ale aj dynamické odvetvie e-commerce.

Ako sú zaplnené logistické centrá a aké je ich využitie? Čo bude s priestormi po podnikoch, ktoré ohlásili svoj presun? Ako sa dá zvýšiť efektívnosť logistických centier? Existuje v rámci centier vzájomná kooperácia?

Blok 3: Inovácie v doprave a logistike

Dôraz na aplikáciu inovácií už nie je sústredený iba na výrobné spoločnosti, ale prakticky sa dotýka celého reťazca – od dodávateľov cez výrobcu až po zákazníka. Mnohé spoločnosti sa už nesústreďujú len na optimalizáciu výrobných procesov. Pochopili, že optimalizovať sa dá aj v logistike. Nutnosťou je inovácia všetkých logistických procesov nielen cez automatizáciu transportu, ale automatizáciu treba presunúť aj do informačných procesov a skladov. Dôvod automatizácie je jednoduchý. K dispozícii je čoraz menej dostupných pracovníkov v oblasti logistiky, a preto dochádza k rastu logistických nákladov. Prichádzajú tak na rad moderné prostriedky, automatizované riešenia, prostredníctvom snímačov sa sleduje pohyb tovarov, vznikajú SMART riešenia pre efektívnosť práce samotných logistických pracovníkov. Kým v minulosti bol informačný tok izolovaný len na úrovni podnikov, podnikov a skladov, skladov a predajní, predajní a zákazníkov, v súčasnosti je snahou komplexné prepojenie celého tohto toku.

Fotogaléria z minulého ročníka

Logistika a doprava 2017, 26.10.2017 Logistika a doprava 2017, 26.10.2017 Logistika a doprava 2017, 26.10.2017 Logistika a doprava 2017, 26.10.2017 Logistika a doprava 2017, 26.10.2017

Prihláste sa

Partneri

Organizačný garant

Usporiadateľ

Reklamní partneri

Partneri

Hlavný mediálny partner

Mediálny partner

Kontakt

Daniel Pšenák
email: daniel.psenak@newsandmedia.sk

News and Media Holding a.s.
TREND konferencie
Bajkalská 19B
832 15 Bratislava 2
tel: (02) 3213 1222

Tento web používa cookies