Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
65 dní

Logistika a doprava 2017

26. október 2017 | Radisson Blu Carlton Hotel, Bratislava

Minulé podujatia zo série Logistika a doprava

Transport a logistika

Firmy v doprave a logistike prechádzajú turbulentnými zmenami. Dopravcovia musia čeliť čoraz prísnejšej regulácii a ochranným opatreniam niektorých štátov na Západe, ako aj novej európskej legislatíve. Logistika zase zohráva čoraz dôležitejšiu úlohu, kde sa kamióny stávajú skladmi na kolesách. No nástup nových technológií, ako aj prudký rast internetového obchodu mení aj toto odvetvie radikálnym tempom. Aká je situácia na trhu, ako na ňu reagovať a ako si s ňou poradili niektoré firmy, predstaví prvý ročník konferencie Transport a logistika.

Aktuálne problémy dopravcov

Slovenských dopravcov najviac trápia zákony o minimálnej mzde a ďalšie byrokratické požiadavky, ktoré zaviedli vo Francúzsku, v Nemecku a Rakúsku. Zároveň Európska komisia predstavila Európsky cestný balík, ktorý je však pre slovenských dopravcov neprijateľný. Ďalším problémom je nedostatok vodičov, keďže vek na získanie vodičského preukazu kategórie C je 21 a kategórie D 24 rokov. Neutíchajúcim problémom sú aj náklady na mýto na Slovensku. Štát je zatiaľ v týchto otázkach pasívny. Aké zmeny by sektoru pomohli a čo môže urobiť štát?

Nové trendy v logistike

Logistika je dnes kľúčovým prvkom, ktorý rozhoduje o úspechu alebo neúspechu spoločnosti. Nástup nových výrobných technológií však mení aj toto odvetvie radikálnym tempom. Už dnes je možné vidieť v skladoch drony, zariadenia na rozšírenú realitu či inteligentné rukavice so snímačmi. Kedy sa dočkáme zasielania tovarov dronmi či samojazdiacimi kamiónmi? K tomu treba pripočítať softvérové „mozgy“ v pozadí, ktoré logistické procesy riadia a vyhodnocujú a budú zohrávať čoraz väčšiu úlohu.

Ako e-commerce mení sklady a logistiku

Na trhu priemyselných a logistických nehnuteľností je živo. Miera neobsadenosti priestorov v mnohých lokalitách prepisuje historické minimá. Dopyt po nových halách a skladoch ťahajú najmä dva sektory – automotive a e-commerce, ktorých rolu posilňuje očakávaný nábeh automobilky Jaguar Land Rover a rozvoj internetového obchodu. Dokedy potrvá boom na trhu a kto bude ťahať ďalší rast? Aké nové požiadavky na logistiku si vyžaduje dynamický rozvoj e-commerce? Čo požadujú nájomníci a aká je ponuka developerov?

Prihláste sa

 1. Od manažéra k lídrovi 2017
  18. september 2017
 2. Športový manažment 2017
  21. september 2017
 3. Ako pritiahnuť ľudí do naozaj dobrých krčiem 2017
  26. september - 03. október 2017
 4. Komunálny manažment 2017
  26. september 2017
 5. Personálny manažment 2017
  03. - 04. október 2017

Partneri

Organizačný garant

Generálny partner

Reklamný partner

Mediálny partner

Produkčný partner

Kontakt

Daniel Pšenák
email: daniel.psenak@newsandmedia.sk

News and Media Holding a.s.
TREND konferencie
Bajkalská 19B
832 15 Bratislava 2
tel: (02) 3213 1222

Tento web používa cookies