Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
50 dní
Národné fórum produktivity 2017

Národné fórum produktivity 2017

Čo dnes poháňa produktivitu

11. - 12. október 2017 | Hotel Holiday Inn, Žilina

Minulé podujatia zo série Národné fórum produktivity

Podujatie sa uskutoční pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku a Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky

Produktivita je pojem, ktorý nevychádza z módy. Práve naopak, v čase, keď rezonuje nedostatok novej kvalifikovanej pracovnej sily a keď sa do výroby a logistiky tlačia moderné technológie, je vysoká efektivita a konkurenčná schopnosť firiem čoraz naliehavejšia.

Už nemá zmysel diskutovať, do akej miery sú pri raste produktivity rozhodujúce stroje a do akej ľudia. Dôležité je neodkladne hľadať postupy a nástroje, ako využiť jedinečnosť technologického aj ľudského potenciálu. Ako ich skĺbiť a urobiť ďalší krok (či skok) k efektívnejšiemu podnikaniu.

Konkrétne spôsoby, ako na to, ako aj príklady úspešných firiem predstaví jubilejný 20. ročník Národného fóra produktivity 2017.

Vnímajme produktivitu komplexne

Produktivita je hlavným komponentom ekonomického rastu a tvorby bohatstva. Pozrime sa na ňu komplexne. Čo ovplyvňuje rast produktivity v makroekonomickom meradle a čo vo firemnom svete? Kapitál, technológie alebo ľudský potenciál? Čo sa zmení v nasledujúcom období, keď mohutne nastúpi automatizácia, robotizácia a umelá inteligencia? Ako to ovplyvní produktivitu, výkonnosť a zárobky ľudí? Ako produktivitu meriame, analyzujeme a hodnotíme?

Technické riešenia pre zvyšovanie produktivity

Bez ľudí by neboli nové „smart“ technológie a bez smart ľudí, ktorí dokážu nové technológie ovládnuť, nie je možný ďalší rozvoj. Ako na rast produktivity vplývajú pokrokové technické riešenia? Internet vecí dnes už pre mnohé firmy nie je novinkou. Čo pre ne znamená? A aké ďalšie IT riešenia a softvérové nástroje možno využiť na razantnú podporu produktivity? Klasické nástroje, nové IT riešenia a softvérové nástroje podporujúce razantný rast produktivity.

Bez ľudí to nepôjde

Ľudia sú najcennejším zdrojom, ktorý firma má. V meniacom sa trhovom prostredí treba neustále hľadať úplne nové nástroje a prístupy, ako zefektívniť cennú a nenahraditeľnú ľudskú prácu. Ako motivovať a vzdelávať zamestnancov pre podporu rastu produktivity? A kde hľadať a ako vychovávať lídrov zmeny, schopných zapáliť a inšpirovať ostatných? Ako sa adaptujú firmy na meniacu sa úlohu ľudí s rastúcou digitalizáciou a využívaním pokrokových technológií?

Produktivita hrou – ako sa menia tradičné biznis modely?

Uber, Hyperloop, Aeromobil, Ecocapsule. Svetové i slovenské firmy, ktoré sa presadili jedinečným nápadom. Majú minimálny počet zamestnancov, ale vďaka originálnemu biznisovému konceptu pôsobia celosvetovo. Ako v „novej ekonomike“ rátajú produktivitu a vôbec, zaujíma ich? Ako podchytiť tvorivých zástupcov „generácie Z“ v snahe podnikať inak a efektívnejšie?

Je „šťastná firma“ synonymom produktívnej firmy?

Sú spokojní a motivovaní zamestnanci zárukou, že firma bude rásť a rozvíjať sa? Je úspešná a produktívna firma zárukou i dôkazom, že za ňou stoja šťastní ľudia? Je dôležité, aby bola firma šťastná? Ako pozitívnu energiu premeniť na odvahu, pružnosť, tvorivosť a spoluprácu vo firme?

Fotogaléria z minulého ročníka

Národné fórum produktivity, 13.10.2016 Národné fórum produktivity, 13.10.2016 Národné fórum produktivity, 13.10.2016 Národné fórum produktivity, 13.10.2016 Národné fórum produktivity, 13.10.2016

Prihláste sa

 1. Od manažéra k lídrovi 2017
  18. september 2017
 2. Športový manažment 2017
  21. september 2017
 3. Ako pritiahnuť ľudí do naozaj dobrých krčiem 2017
  26. september - 03. október 2017
 4. Komunálny manažment 2017
  26. september 2017
 5. Personálny manažment 2017
  03. - 04. október 2017

Partneri

Organizačný garant

Odborný garant

Usporiadateľ

Pod záštitou

Generálny partner

Reklamní partneri

Partner

Mediálni partneri

Produkčný partner

Kontakt

Daniel Pšenák
email: daniel.psenak@newsandmedia.sk

News and Media Holding a.s.
TREND konferencie
Bajkalská 19B
832 15 Bratislava 2
tel: (02) 3213 1222

Tento web používa cookies