Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Reality a development 2017

Reality a development 2017

Realitné zlaté časy, ale dokedy?

25. máj 2017 | Hotel Altes Kloster, Hainburg, Rakúsko

Minulé podujatia zo série Reality a development

Jeden veľký projekt na každý deň. Stovky nových bytov, nové a rozšírené plochy nákupných centier, ďalšie administratívne komplexy, miliónové transakcie. Aj takúto podobu mal realitný trh v Bratislave, Košiciach aj ďalších mestách v očakávaní nárazu na strop dopytu. Otázkou je, dokedy zlaté časy vydržia.

Odpovede budeme hľadať na 11. ročníku tradičnej TREND konferencie Reality a development. Štyri diskusné panely prinesú pohľady developerov, investorov, bankárov, starostov či architektov na témy spojené s výstavbou bytov, nákupných centier, kancelárií, ale aj celých nových štvrtí a s rozvojom miest. Konferencia prinesie priestor aj na stretnutia a nové kontakty s ľuďmi z realitného biznisu.

Kam sa bude rozširovať Bratislava?

Hlavné mesto sa rozrastá do širokého okolia. Zároveň sa bývalé továrne v širšom centre začínajú meniť na nové štvrte a centrum sa má rozšíriť aj na druhý breh Dunaja. Obyvatelia satelitov trávia hodiny v dopravných zápchach alebo pred nimi utekajú do Rakúska. V meste zasa nie je kde parkovať a chýbajú lepšie spoje hromadnej dopravy. Chýba jasná vízia a kvalitné plány rozvoja. Je budúcnosť mesta v rozširovaní alebo v zahusťovaní a ako na to?

Nákupné a biznisové centrá chcú žiť

Potrebujeme nové, väčšie nákupné centrá a kancelárske vežiaky? Developeri predstavili projekty, ktoré spájajú nakupovanie a prácu s ďalšími funkciami. Hovoria, že nestavajú len komerčné komplexy, ktoré po zatvorení vymrú, ale tvoria mesto. Ako chcú na trhu s vysokou nasýtenosťou prilákať nájomcov a návštevníkov a ako sa vyrovnajú s nárokmi na dopravu a kvalitnejšie verejné priestory? Pozrieme sa aj na situáciu v regiónoch, kde pokračuje zapĺňanie posledných bielych miest.

Kto kúpi všetky rozostavané byty?

Nové projekty stále predávajú byty ešte pred začiatkom výstavby aj po dlhšie avizovanom sprísnení podmienok poskytovania hypoték. Nahromadený dopyt podporený investičnými nákupmi v časoch nízkych úrokov zatiaľ neslabne. Neustále však pribúdajú nové rezidenčné projekty vrátane veľkých komplexov so stovkami bytov aj luxusných komornejších konceptov. Kupujú tieto byty ľudia na bývanie alebo investori? Dokedy vydrží silný dopyt a ako nastaviť projekty, aby súčasný rozmach výstavby nezanechal na trhu opäť ležiaky?

Architektonická súťaž v developerskom procese

Ako prispeje architektonická súťaž ku kvalitnému developerskému projektu? Súťaží je na Slovensku stále veľmi málo, v poslednom čase však začínajú pomaly pribúdať. Vyhlasujú ich developeri aj samosprávy. Aká je pridaná hodnota súťaží – pre užívateľa, samosprávu i developera? Vyplatí sa súťažiť za súkromné peniaze? Architekti pripravili aj manuál, ktorý má pomôcť súťaže organizovať. Diskusný panel ASB sprostredkuje skúsenosti a problémy s architektonickými súťažami u nás aj u susedov.

Prihláste sa

 1. Od manažéra k lídrovi 2017
  18. september 2017
 2. Športový manažment 2017
  21. september 2017
 3. Komunálny manažment 2017
  26. september 2017
 4. Personálny manažment 2017
  03. - 04. október 2017
 5. Národné fórum produktivity 2017
  11. - 12. október 2017

Partneri

Organizačný garant

Generálni partneri

Reklamní partneri

Odborný partner

Mediálni partneri

Produkčný partner

Kontakt

Nina Dzedzinová
email: nina.dzedzinova@newsandmedia.sk

News and Media Holding a.s.
TREND konferencie
Bajkalská 19B
832 15 Bratislava 2
tel: (02) 3213 1212

Tento web používa cookies