Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Športový manažment 2017

Športový manažment 2017

Kde vziať peniaze na športové sny

21. september 2017 | x-bionic sphere, Šamorín

Minulé podujatia zo série Športový manažment

img

Žaneta Surmajová, riaditeľka odboru legislatívy a aproximácie práva, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Má dlhoročné skúsenosti s legislatívou v oblasti športu, na ministerstve školstva je riaditeľkou odboru legislatívy a aproximácie práva. Pôsobí tiež ako podpredsedníčka Komory SFZ pre riešenie sporov, podpredsedníčka Disciplinárnej komisie Slovenskej plaveckej federácie, členka Legislatívno-právnej komisie SFZ. Je tiež členkou Rady Učenej právnickej spoločnosti. V oblasti športu má bohatú publikačnú činnosť.

img

Peter Korčok, prezident Slovenského atletického zväzu

Od roku 2012 vedie Slovenský atletický zväz, je tiež viceprezidentom Slovenského olympijského výboru. Do roku 2011 bol riaditeľ Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica. Dlhé roky reprezentoval Slovensko v atletickej chôdzi, trikrát sa ako športovec zúčastnil na olympiáde, z Atén v roku 2004 priviezol 14. miesto. Je viacnásobným majstrom Slovenska v chôdzi na 50 km a medailista zo Svetového pohára v súťaži družstiev.

img

Peter Sepeši, odborný garant, koordinátor a člen pracovnej skupiny na prípravu návrhu zákona o športe

Stál pri aktuálnej podobe zákona o športe. Bol tiež vedúcim pracovnej skupiny, ktorá pripravila nové stanovy SFZ, a tiež odborným garantom projektu SFZ Legislatíva. Je členom Výkonného výboru SFZ pre organizačno-legislatívne otázky. Ako športovec vyrastal v tréningovom stredisku mládeže TJ Lokomotíva Košice, po zániku klubu sa podieľal na obnovení jeho činnosti. Ako hráč pôsobil okrem futbalu aj v sálovom futbale a futsale. Pracuje ako prokurátor odboru legislatívy a ústavného práva Generálnej prokuratúry SR. Je zakladajúcim členom občianskeho združenia Učená právnická spoločnosť, ktoré sa od roku 2009 venuje výskumu a organizovaniu odborných podujatí v oblasti športu a športového práva.

img

Roman Šulhánek, advokát, advokátska kancelára Soukeník – Štrpka

Člen tímu advokátskej kancelárie Soukeník – Štrpka, kam nastúpil v roku 2011 po ukončení štúdia na Právnickej fakulte Karlovej univerzity v Prahe. V rámci svojej praxe sa špecializuje na obchodné právo a občianske právo, predovšetkým na problematiku zmluvného práva. S odvetvím športového práva dochádza do styku nielen v rámci výkonu svojho povolania, ale aj ako aktívny športovec registrovaný v Slovenskej squashovej asociácii a Slovenskom atletickom zväze.

img

Alica Fisterová, hlavná kontrolórka športu

Od roku 2016 pôsobí ako hlavná kontrolórka športu v rámci ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Ide o novú funkciu, ktorú priniesol zákon o športe. V pozícii má na starosti usmerňovanie kontrolórov zväzu a dohľad nad systémom vzdelávania. Pred nástupom do štátnej služby pracovala ako daňová poradkyňa aj ako ekonomická riaditeľka v súkromnej firme.

img

Peter Hennel, Senior manažér na oddelení daňového poradenstva, Deloitte

Má viac ako 17-ročné skúsenosti v oblasti daňového poradenstva so znalosťou komplexnej daňovej legislatívy. V súčasnosti sa špecializuje najmä na oblasť správy daní a daňového konania. Je aktívnym členom Slovenskej komory daňových poradcov, kde pôsobí v rôznych komisiách a pracovných skupinách. Niekoľko rokov pôsobil aj v ekonomickej komisii Slovenského futbalového zväzu. Spolupracuje s Úniou ligových klubov a je aktívny aj v Nadácii Únie ligových klubov – Naša liga.

img

Ján Filc, hokejový tréner a manažér

Úspešný hokejový tréner, kouč tímu Slovenska na MS v roku 2002, ktorý získal zlaté medaily. V súčasnosti pôsobí ako člen trénersko-metodickej komisie SZĽH, je zároveň súčasťou pracovnej skupiny realizujúcej projekt profilu hokejistu budúcnosti, ktorý má pomôcť výchove talentovanej mládeže aj trénerov a pomôcť hokejistom opäť sa presadiť v medzinárodnom meradle. Vlani vstúpil do vedenia klubu HK Ružinov 99. Počas hráčskej kariéry získal ako brankár dve bronzové medaily z Majstrovstiev sveta v hokeji juniorov z rokov 1971 a 1972.

img

Patrik Ziman, generálny manažér, HC Slovan Bratislava

Od júla prevzal funkciu generálneho manažéra hokejového Slovana. Predtým pôsobil v oblasti marketingu a médií, od roku 2005 bol generálnym riaditeľom Fun rádia, zastával tiež pozíciu predsedu predstavenstva Fun Media Group a prezidenta Asociácie nezávislých rozhlasových a televíznych staníc. Je považovaný za jedného z najúspešnejších odborníkov slovenského mediálneho biznisu.

img

Branislav Koniar, výkonný riaditeľ Medzinárodného maratónu mieru

Je dlhodobo spätý s projektom Medzinárodného maratónu mieru, v ktorého manažmente sa pohybuje od roku 1991, takmer od počiatku v pozícii výkonného riaditeľa. Sám absolvoval 18 maratónskych behov, okrem iných aj v New Yorku, Bostone, Londýne, Paríži či Aténach. Podieľal sa aj na organizácii a marketingu ďalších nadnárodných podujatí. V roku 1993 spoluzakladal marketingovú agentúru Progress Promotion Košice, kde je dodnes majiteľom. V minulom období bol prezidentom 1. Lions klubu Košice, v ktorom sa naďalej venuje charitatívnym projektom. V súčasnosti je aj členom prípravného tímu Európskeho olympijského festivalu mládeže EYOF 2021.

img

Ivan Jakeš, motocyklový pretekár

Slovenský motocyklový pretekár, 10-násobný účastník slávnej Rely Dakar. Najlepšie na nej skončil v roku 2013, keď obsadil konečné 4. miesto. Športu sa venuje od malička, na motocykloch preteká od 15 rokov. Mnohonásobný účastník majstrovstiev v motokrose, endure a cross country.

img

Ivan Kozák, prezident Únie ligových klubov

V júli 2014 sa stal prezidentom Únie ligových klubov, predtým pôsobil ako športový riaditeľ futbalového klubu MFK Košice. V ňom strávil aj značnú časť profesionálnej hráčskej kariéry – s Košicami sa stal dvakrát majstrom Slovenska a zahral si aj Ligu majstrov. Za reprezentáciu odohral 38 duelov, zahraničný futbal okúsil v Nemecku.

img

Michal Mertinyák, výkonný riaditeľ Únie ligových klubov

Od júla 2014 pôsobí ako výkonný riaditeľ Únie ligových klubov, ktorá riadi našu najvyššiu futbalovú súťaž. Vo futbalovom prostredí predtým pôsobil ako športový riaditeľ MFK Ružomberok, neskôr zastával aj pozíciu riaditeľa Národného tréningového centra v Poprade. V súčasnosti pôsobí aj ako delegát zápasov pod hlavičkou UEFA.

img

Jana Nová, odborníčka na športový marketing

Pôsobí na Fakulte športových štúdií Masarykovej Univerzity v Brne. Má bohaté praktické skúsenosti zo svojho manažérskeho pôsobenia vo verejnom sektore. Je autorkou a spoluautorkou monografií, vedeckých a odborných textov a článkov zameraných na manažment a marketing verejného sektora a športu. Má dlhoročné skúsenosti súvisiace s jej aktivitami v rámci prednáškovej, výskumnej a projektovej činnosti v zahraničí. Je členkou Európskej a svetovej asociácie športových manažérov.

img

Roman Krajniak, konzultant v športovom marketingu

Športovému marketingu, reklame a komunikácii sa venuje 20 rokov. Ako manažér zastupoval mnohých známych športovcov z prostredia futbalu, hokeja a Formuly 1. V súčasností pôsobí ako konzultant v oblasti športového marketingu a biznisu – pre športové zväzy, kluby či športovcov, ako aj pre korporátnych klientov či agentúry. V minulosti pracoval v agentúrach Soria & Grey, EURO RSCG, Ogilvy & Mather. Rozvíjal značky ako West, Heineken, Zlatý Bažant, Kraft Foods, HC Slovan Bratislava, Corgoň (Corgoň liga).

img

Silvia Vlasková, Head of Marketing & PR, Uniqa

Z PR agentúry prešla do poisťovne Uniqa, kde od roku 2009 vedie marketing a PR. Skúsenosti so športovým sponzoringom čerpala v rámci skupiny aj od rakúskej materskej spoločnosti, ktorá má jasnú stratégiu v celokoncernovom sponzoringu. Slovenská Uniqa je generálny partnerom lyžiarky Veroniky Veléz-Zuzulovej.

img

Peter Velits, podnikateľ, bývalý reprezentant v cestnej cyklistike

Bývalý profesionálny slovenský cestný cyklista, v roku 2016 ukončil aktívnu kariéru po zdravotných problémoch. Počas nej vyhral Tour of Oman, bol tretí v etape Tour de France či členom víťazného družstva v tímovej časovke na Vuelte. Trojnásobný slovenský cyklista roka sa po športovej kariére vrhol na podnikanie – pracuje v hotelierstve a zároveň má vlastnú značku cyklistického oblečenia.

Prihláste sa

Partneri

Organizačný garant

Reklamný partner

Mediálni partneri

Produkčný partner

Kontakt

Daniel Pšenák
email: daniel.psenak@newsandmedia.sk

News and Media Holding a.s.
TREND konferencie
Bajkalská 19B
832 15 Bratislava 2
tel: (02) 3213 1222

Tento web používa cookies