Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
63 dní
Zdravotnícky manažment 2017

Zdravotnícky manažment 2017

Súkromný sektor nastavuje zrkadlo štátu

24. - 25. október 2017 | Hotel NH Gate One, Bratislava

Minulé podujatia zo série Zdravotnícky manažment

Vraví sa, že súkromný biznis v zdravotníctve je taký silný, aký slabý je štát. Misky váh sa na Slovensku začínajú obracať. Súkromný sektor sa prudko rozvíja a naberá silný investičný apetít. Naopak, štát musel najať rotu krízových manažérov, aby zastavili dlhodobý úpadok a prestavali nezdravý systém. Štát stráca pocit prevahy a zisťuje, že súkromný sektor ho v zdravotníckom manažmente predstihol. A netýka sa to len novej koncovej nemocnice.
Konferencia Zdravotnícky manažment 2017 zanalyzuje situáciu v slovenskom zdravotníctve, predstaví prístupy najdôležitejších hráčov, ako aj tie najlepšie riešenia, ktoré vzišli z ich rivality. Vzájomné inšpirácie sú najlepší spôsob, ako zlepšiť efektívnosť zdravotnej starostlivosti a pacientom priniesť vyššiu kvalitu.

24. októbra 2017

Z revolúcie evolúcia

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker zvolil cestu evolučných zmien. Priateľov radikálnych riešení zrejme sklamal, na druhej strane však zmeny nenarážajú na neprekonateľný odpor a postupne prinášajú výsledky. Nevyhol sa ďalšiemu oddlženiu nemocníc, no nevzdal sa ani cieľa ozdraviť zdravotníctvo tak, aby v roku 2021 fungovalo ako efektívny a finančne stabilný sektor. Aké kroky si pripravil na ďalšie mesiace?

Hodnota za peniaze

Kľúčovou zmenou manažmentu štátneho zdravotníctva je riadenie nemocníc ako siete, zdieľanie informácií a využívanie synergií. Vžíva sa aj metóda „hodnota za peniaze“, ktorá komplexne a odborne (apoliticky) analyzuje ekonomické vzťahy a investície. V súkromnom biznise sa tieto princípy využívajú bežne, v štátnom zdravotníctve by mali len v tomto roku ušetriť vyše 170 miliónov eur. Podarí sa to?

Straty a zisky poisťovní

Obe súkromné poisťovne skončili vlani so ziskom, štátna VšZP je v strate. Kde je problém? Zafunguje ozdravný plán, ktorý VšZP prijala? Ako prispejú zdravotné poisťovne k finančnej stabilite celého sektora, aby pozitívne ovplyvnili všetkých, čo podnikajú v zdravotníctve – nemocnice, lekárov, farmafirmy a laboratóriá?

Keď dvaja robia to isté

Po tridsiatich rokoch sa Slovensko dočká modernej koncovej nemocnice. Dokonca hneď dvoch – súkromnej aj štátnej. V čom sa budú odlišovať a v akom štádiu je ich príprava? A prečo budú obe stáť v Bratislave, vzdialené od seba ani nie päť kilometrov?

Súkromný sektor sa rozvíja

Masívne investície, veľké preskupovanie síl, hľadanie synergií, nové a nové inovácie... Privátny sektor vzbudzuje rešpekt a stáva sa motorom pozitívnych zmien. Ukazuje, že efektívne zdravotníctvo môže byť realitou a prinášať nielen zisky, ale aj spokojných klientov. Čím môže inšpirovať štátnych manažérov?

25. októbra 2017

Boj o pacienta

Nemocnica je miesto, kde pacient hľadá vyliečenie alebo aspoň zmiernenie svojich ťažkostí. Imidž slovenských nemocníc často zaostáva – otrasné budovy a priestory, predpotopný manažment pacienta, nie vždy ochotný personál... Lenže boj o pacienta sa už nenápadne začal a kto ho prehrá, stratí financie na budúci rozvoj (oddlženie sa neráta, pretože nebude fungovať večne).

Lieky a ich dostupnosť

Aj kritici štátu uznávajú, že trh s liekmi sa dostáva do poriadku. Končí sa biznis s reexportom liekov, ktorý päť rokov traumatizoval pacientov. Minister T. Drucker prichádza s ďalšou iniciatívou – novela zákona o liekoch zvýši cenovú hranicu pri kategorizácii liekov. Na Slovensko sa tak dostanú nové inovatívne lieky pre pacientov, ktoré budú hradené poisťovňami.

Záverečná diskusia

Čo by ste robili inak ako minister zdravotníctva? Čo by štátnym manažérom odporučili ľudia z praxe a nezávislí experti na základe vystúpení na končiacej sa konferencii?

Prednášajúci:

Tomáš Drucker, minister zdravotníctva SR
Martin Smatana, Inštitút zdravotnej politiky, MZ SR
Boris Mrekaj
, Úrad pre riadenie podriadených organizácií, MZ SR
Gabriela Franková
, zastupujúca riaditeľka Akreditačnej komisie ČR
Viktor Kubricht
, anesteziológ, manažér pre organizáciu a kvalitu zdravotnej starostlivosti v Oblastnej nemocnici Příbram
Atilla Végh
, generálny riaditeľ, Penta Hospitals International
Juraj Kovács
, generálny riaditeľ, Univerzitná nemocnica Bratislava
Martin Hrežo
, finančný riaditeľ, Penta Hospitals International
Marek Duban
, generálny riaditeľ, ProCare a Svet zdravia
Marián Petko
, prezident, Asociácia nemocníc Slovenska
Peter Visolajský
, predseda, LOZ
Anton Hanušín
, riaditeľ projektu nemocnice novej generácie Svet zdravia Bratislava
Svätopluk Hlavačka
, expert na zdravotníctvo
Dušan Zachar
, analytik, INEKO

Prihláste sa

 1. Od manažéra k lídrovi 2017
  18. september 2017
 2. Športový manažment 2017
  21. september 2017
 3. Ako pritiahnuť ľudí do naozaj dobrých krčiem 2017
  26. september - 03. október 2017
 4. Komunálny manažment 2017
  26. september 2017
 5. Personálny manažment 2017
  03. - 04. október 2017

Partneri

Organizačný garant

Generálni partneri

Reklamní partneri

Mediálny partner

Produkčný partner

Kontakt

Daniel Pšenák
email: daniel.psenak@newsandmedia.sk

News and Media Holding a.s.
TREND konferencie
Bajkalská 19B
832 15 Bratislava 2
tel: (02) 3213 1222

Tento web používa cookies