Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
117 dní
Zdravotnícky manažment 2017

Zdravotnícky manažment 2017

24. - 25. október 2017 | Hotel NH Gate One, Bratislava

Minulé podujatia zo série Zdravotnícky manažment

V zdravotníctve zavládla proreformná nálada. Na jeho čele stojí krízový manažér, čo podporuje nádej, že racionálnymi krokmi dokáže rýchlo odstrániť problémy, ktoré sú najviac „na očiach“ – politické nominácie, korupciu pri obstarávaní... Veľa práce ho však čaká pri ladení parametrov celého systému, aby sa zabezpečila jeho dlhodobá stabilita a rozvoj. Vyžaduje to otvorenú komunikáciu a odborné diskusie. V zdravotníctve naďalej dominuje štát, no súkromným investorom rastie sebavedomie. Odskúšali si, že profesionálny manažment prináša do nemocníc poriadok a efektívnosť pri zachovaní kvality zdravotnej starostlivosti. Trúfajú si aj na veľké investície, aké zdravotníctvo posúvajú na novú kvalitatívnu úroveň.

Konferencia je miestom otvorených debát politikov, manažérov zdravotných poisťovní i samotných zdravotníckych zariadení. Analyzuje zdravotníctvo najmä vzhľadom na náklady a efektívnosť nemocníc, ktoré sú najslabším miestom celého systému. Súčasťou konferencie je aj odovzdávanie ocenení lekárom, ktorí získali najväčší rešpekt pacientov v hodnoteniach na webovej stránke Lekar.sk, a najlepším nemocniciach v hodnotení INEKO.

Čo užitočné sa dozviete:

  • Slovenské zdravotníctvo potrebuje reformu. Ministerstvo nezvolilo revolučnú cestu, postupuje skôr evolučnými krokmi. Aké budú nasledovať?
  • Inšpirácie a skúsenosti krajín, ktoré sa ocitli v podobnej situácii ako Slovensko a podarilo sa im výrazne skvalitniť zdravotníctvo.
  • Čo pripravujú zdravotné poisťovne pre zlepšenie distribúcie zdrojov a zvýšenie transparentnosť? Aký systém zdravotného pripoistenia by naplnil očakávania poskytovateľov aj pacientov?
  • Najlepšie skúsenosti z manažmentu nemocníc na Slovensku aj v zahraničí. Potvrdzuje sa poznatok, že len kvalitná zdravotná starostlivosť je zároveň aj efektívna.
  • Ako využiť nové informačné a digitálne technológie na zlepšenie efektívnosti manažmentu nemocnice a kvality zdravotnej starostlivosti.
  • Vplyv privátneho sektora v zdravotníctve rastie. Prináša profesionalitu, proklientsky prístup a veľké investície. Nie je vylúčené, že časom sa stane generátorom pozitívnych zmien
  • Nálada medzi zdravotníkmi nie je najlepšia. Ako motivovať lekárov a sestry? Stačia iba peniaze, ale treba aj čosi viac – presvedčenie o spravodlivosti systému, príležitosť mladým, aby mali perspektívu a možnosti odborného rastu? Ako to, že do niektorých nemocníc sa už lekári zo zahraničia vracajú?

Fotogaléria z minulého ročníka

Zdravotnícky manažment. Posledná šanca na veľký reštart. 3.-4.11.2016 Zdravotnícky manažment. Posledná šanca na veľký reštart. 3.-4.11.2016 Zdravotnícky manažment. Posledná šanca na veľký reštart. 3.-4.11.2016 Zdravotnícky manažment. Posledná šanca na veľký reštart. 3.-4.11.2016 Zdravotnícky manažment. Posledná šanca na veľký reštart. 3.-4.11.2016

Prihláste sa

Partneri

Organizačný garant

Mediálny partner

Produkčný partner

Kontakt

Daniel Pšenák
email: daniel.psenak@newsandmedia.sk

News and Media Holding a.s.
TREND konferencie
Bajkalská 19B
832 15 Bratislava 2
tel: (02) 3213 1222

Tento web používa cookies